Wedstrijdprogramma U10/U8

Geplaatst op 18-09-2018

 

TWEEDE HELFT SEIZOEN 2018-2019

Eindhoven, zaterdag 5 januari 2019, 13:15 uur (kleine hal)
A: Eindhoven Kemphanen U10 / U8
B: Tilburg Trappers U10 / U8
C: Yeti's Breda U10 / U8

Amsterdam, zaterdag 5 januari 2019, 15:00 uur
A: Amsterdam Tigers U10 / U8
B: Red Eagles 's-Hertogenbosch / Nijmegen Devils U10 / U8
C: Hijs Hokij Den Haag U10 / U8

Leeuwarden, zondag 6 januari 2019, 11:30 uur
A: IJCCL Capitals Leeuwarden U10 / U8
B: UNIS Flyers Heerenveen U10 / U8
C: GIJS Groningen U10

Zoetermeer, zondag 6 januari 2019, 13:15 uur
A: Zoetermeer Panters U10 / U8
B: IJCU Dragons Utrecht U10 / U8
C: Dordrecht Lions U10 / U8

***

Nijmegen, zaterdag 12 januari 2019, 12:15 uur
A: Nijmegen Devils / Red Eagles 's-Hertogenbosch U10 / U8
B: Tilburg Trappers U10 / U8
C: IJCU Dragons Utrecht U10 / U8

Breda, zondag 13 januari 2019, 11:00 uur
A: Amsterdam Tigers U10 / U8
B: Zoetermeer Panters U10 / U8
C: Yeti's Breda U10 / U8

Geleen, zondag 13 januari 2019, 11:45 uur
A: Smoke Eaters Geleen U10 / U8
B: Eindhoven Kemphanen U10 / U8
C: Dordrecht Lions U10 / U8

***

Groningen, zaterdag 19 januari 2019, 15:30 uur
A: GIJS Groningen U10
B: IJCCL Capitals Leeuwarden U10 / U8
C: UNIS Flyers Heerenveen U10 / U8

Breda, zondag 20 januari 2019, 11:00 uur
A: Red Eagles 's-Hertogenbosch / Nijmegen Devils U10 / U8
B: Smoke Eaters Geleen U10 / U8
C: Yeti's Breda U10 / U8

Den Haag, zondag 20 januari 2019, 12:15 uur
A: Hijs Hokij Den Haag U10 / U8
B: Leiden Lions U10 / U8
C: Amsterdam Tigers U10 / U8

Tilburg, zondag 20 januari 2019, 13:00 uur
A: Tilburg Trappers U10 / U8
B: Eindhoven Kemphanen U10 / U8 Wit
C: Zoetermeer Panters U10 / U8

Utrecht, zondag 20 januari 2019, 16:30 uur
A: IJCU Dragons Utrecht U10 / U8
B: Alcmaria Flames Alkmaar U10 / Eindhoven Kemphanen U8 Oranje
C: Dordrecht Lions U10 / U8

***

Nijmegen, zaterdag 26 januari 2019: GAAT NIET DOOR
[Nijmegen Devils / Red Eagles 's-Hertogenbosch U10 / U8; Amsterdam Tigers U10 / U8; Leiden Lions U10 / U8]

Dordrecht, zaterdag 26 januari 2019, 14:15 uur
A: Dordrecht Lions U10 / U8
B: IJCU Dragons Utrecht U10 / U8
C: Tilburg Trappers U10 / U8

Geleen, zondag 27 januari 2019, 11:45 uur
A: Smoke Eaters Geleen U10 / U8
B: Eindhoven Kemphanen U10 / U8 Oranje
C: Yeti's Breda U10 / U8

Den Haag, zondag 27 januari 2019, 12:15 uur
A: Hijs Hokij Den Haag U10 / U8
B: Zoetermeer Panters U10 / U8
C: Alcmaria Flames Alkmaar U10 / Eindhoven Kemphanen U8 Wit

***

Eindhoven, zaterdag 2 februari 2019, 13:15 uur (kleine hal)
A: Eindhoven Kemphanen U10 / U8 Oranje/Wit
B: Smoke Eaters Geleen U10 / U8
C: IJCU Dragons Utrecht U10 / U8

Breda, zondag 3 februari 2019, 11:00 uur
A: Tilburg Trappers U10 / U8
B: Hijs Hokij Den Haag U10 / U8
C: Yeti's Breda U10 / U8

Heerenveen, zondag 3 februari 2019, 12:30 uur
A: UNIS Flyers Heerenveen U10 / U8
B: IJCCL Capitals Leeuwarden U10 / U8
C: GIJS Groningen U10

Leiden, zondag 3 februari 2019, 12:45 uur
A: Leiden Lions U10 / U8
B: Dordrecht Lions U10 / U8
C: Alcmaria Flames Alkmaar U10 / Eindhoven Kemphanen U8 Oranje

Zoetermeer, zondag 3 februari 2019, 13:15 uur
A: Zoetermeer Panters U10 / U8
B: Red Eagles 's-Hertogenbosch / Nijmegen Devils U10 / U8
C: Amsterdam Tigers U10 / U8

***

Eindhoven, zaterdag 9 februari 2019, 11:00 uur (kleine hal)
A: Eindhoven Kemphanen U10 / U8 Oranje
B: Red Eagles 's-Hertogenbosch / Nijmegen Devils U10 / U8
C: Dordrecht Lions U10 / U8

Tilburg, zaterdag 9 februari 2019, 15:15 uur
A: Tilburg Trappers U10 / U8
B: Amsterdam Tigers U10 /U8
C: Smoke Eaters Geleen U10 / U8

Alkmaar, zondag 10 februari 2019, 10:15 uur
A: Alcmaria Flames Alkmaar U10 / Eindhoven Kemphanen U8 Wit
B: Leiden Lions U10 / U8
C: IJCU Dragons Utrecht U10 / U8

Zoetermeer, zondag 10 februari 2019, 13:15 uur
A: Zoetermeer Panters U10 / U8
B: Hijs Hokij Den Haag U10 / U8
C: Yeti's Breda U10 / U8

***

Nijmegen, zaterdag 16 februari 2019, 12:15 uur
A: Nijmegen Devils / Red Eagles 's-Hertogenbosch U10 / U8
B: Smoke Eaters Geleen U10 / U8
C: Tilburg Trappers U10 / U8

Amsterdam, zaterdag 16 februari 2019, 15:00 uur
A: Amsterdam Tigers U10 / U8
B: Alcmaria Flames Alkmaar U10 / Eindhoven Kemphanen U8 Wit
C: IJCU Dragons Utrecht U10 / U8
[Dordrecht Lions U10 / U8 heeft afgezegd.]

Breda, zondag 17 februari 2019, 11:00 uur
A: Eindhoven Kemphanen U10 / U8 Oranje
B: HYC Herentals U10 / U8
C: Yeti's Breda U10 / U8

Leeuwarden, zondag 17 februari 2019, 11:30 uur
A: IJCCL Capitals Leeuwarden U10 / U8
B: UNIS Flyers Heerenveen U10 / U8
C: GIJS Groningen U10

Den Haag, zondag 17 februari 2019, 10:00 uur
A: Hijs Hokij Den Haag U10 / U8
B: Leiden Lions U10 / U8
C: Zoetermeer Panters U10 / U8

***

Alkmaar, zondag 24 februari 2019: GAAT NIET DOOR
[Alcmaria Flames Alkmaar U10 / Eindhoven Kemphanen U8 Oranje; Amsterdam Tigers U10 / U8; Zoetermeer Panters U10 / U8]

Tilburg, zondag 24 februari 2019, 10:45 uur
A: Tilburg Trappers U10 / U8
B: Dordrecht Lions U10 / U8
C: Hijs Hokij Den Haag U10 / U8

Geleen, zondag 24 februari 2019, 11:45 uur
A: Smoke Eaters Geleen U10 / U8
B: Eindhoven Kemphanen U10 / U8 Wit
C: Red Eagles 's-Hertogenbosch / Nijmegen Devils U10 / U8

***

[Carnavalsweekend]

[Eric Martin-toernooi in Eindhoven U10, U8 (en U12)]

Groningen, zaterdag 2 maart 2019, 15:30 uur
A: GIJS Groningen U10
B: IJCCL Capitals Leeuwarden U10 / U8
C: UNIS Flyers Heerenveen U10 / U8

Zoetermeer, zondag 3 maart 2019, 13:15 uur
A: Zoetermeer Panters U10 / U8
B: Leiden Lions U10 / U8
C: [wordt later ingevuld]

***

Nijmegen, zaterdag 9 maart 2019, 12:15 uur
A: Nijmegen Devils / Red Eagles 's-Hertogenbosch U10 / U8
B: IJCU Dragons Utrecht U10 / U8
C: Alcmaria Flames Alkmaar U10

Amsterdam, zaterdag 9 maart 2019, 17:15 uur
A: Amsterdam Tigers U10 / U8
B: UNIS Flyers Heerenveen U10 / U8
C: Zoetermeer Panters U10 / U8

Breda, zondag 10 maart 2019, 11:00 uur
A: Dordrecht Lions U10 / U8
B: Smoke Eaters Geleen U10 / U8
C: Yeti's Breda U10 / U8

Den Haag, zondag 10 maart 2019, 12:15 uur
A: Hijs Hokij Den Haag U10 / U8
B: Leiden Lions U10 / U8
C: Tilburg Trappers U10 / U8

***

Den Haag, zondag 17 maart 2019, 10:00 uur
A: Hijs Hokij Den Haag U10 / U8
B: IJCU Dragons Utrecht U10 / U8
C: Yeti's Breda U10 / U8

Geleen, zondag 17 maart 2019, 11:45 uur
A: Smoke Eaters Geleen U10 / U8
B: Red Eagles 's-Hertogenbosch / Nijmegen Devils U10 / U8
C: Tilburg Trappers U10 / U8

Zoetermeer, zondag 17 maart 2019, 13:15 uur
A: Zoetermeer Panters U10 / U8
B: Alcmaria Flames Alkmaar U10 / Eindhoven Kemphanen U8 Oranje/Wit
C: Eindhoven Kemphanen U10 / U8

Heerenveen, zondag 17 maart 2019, 14:45 uur
A: UNIS Flyers Heerenveen U10 / U8
B: IJCCL Capitals Leeuwarden U10 / U8
C: GIJS Groningen U10

***

Dordrecht, zaterdag 23 maart 2019, 14:15 uur
A: Dordrecht Lions U10 / U8
B: Zoetermeer Panters U10 / U8
C: Amsterdam Tigers U10 / U8

Leiden, zondag 24 maart 2019, 12:45 uur
A: Leiden Lions U10 / U8
B: IJCU Dragons Utrecht U10 / U8
C: Yeti's Breda U10 / U8

***

EERSTE HELFT SEIZOEN 2018-2019

Dordrecht, zaterdag 29 september 2018, 14:15 uur
A: Dordrecht Lions U10 / U8
B: Tilburg Trappers U10 / U8
C: Amsterdam Tigers Amsterdam U10 / U8

Heerenveen, zondag 30 september 2018, 12:30 uur
A: UNIS Flyers Heerenveen U10 / U8
B: IJCCL Capitals Leeuwarden U10 / U8
C: GIJS Groningen U10 / U8

***

Dordrecht, zaterdag 6 oktober 2018, 14:15 uur
A: Dordrecht Lions U10 / U8
B: Tilburg Trappers U10 / U8
C: Eindhoven Kemphanen U10 / U8

Amsterdam, zaterdag 6 oktober 2018, 15:00 uur
A: Amsterdam Tigers U10 / U8
B: IJCU Dragons Utrecht U10 / U8
C: Alcmaria Flames Alkmaar U10 / U8

's-Hertogenbosch, zaterdag 6 oktober 2018, 16:15 uur
A: Red Eagles 's-Hertogenbosch / Nijmegen Devils U10 / U8
B: Smoke Eaters Geleen U10 / U8
C: HYC Herentals U10 / U8

Zoetermeer, zondag 7 oktober 2018, 13:15 uur
A: Zoetermeer Panters U10 / U8
B: Hijs Hokij Den Haag U10 / U8
C: Leiden Lions U10 / U8

***

's-Hertogenbosch, zaterdag 13 oktober 2018, 16:45 uur
A: Red Eagles 's-Hertogenbosch / Nijmegen Devils U10 / U8
B: HYC Herentals U10 / U8
C: Dordrecht Lions U10 / U8

Leeuwarden, zondag 14 oktober 2018, 11:30 uur
A: IJCCL Capitals Leeuwarden U10 / U8
B: UNIS Flyers Heerenveen U10 / U8
C: GIJS Groningen U10

Utrecht, zondag 14 oktober 2018, 16:30 uur
A: IJCU Dragons Utrecht U10 / Zoetermeer Panters U8
B: Hijs Hokij Den Haag U10 / U8
C: Amsterdam Tigers U10 / U8

***

Tilburg, zondag 21 oktober 2018, 10:45 uur
A: Tilburg Trappers U10 / U8
B: Red Eagles 's-Hertogenbosch / Nijmegen Devils U10 / U8
C: Eindhoven Kemphanen U10 / U8

Den Haag, zondag 21 oktober 2018, 10:00 uur
A: Hijs Hokij Den Haag U10 / U8
B: Leiden Lions U10 / U8
C: IJCU Dragons Utrecht U10 / U8

Breda, zondag 21 oktober 2018, 11:00 uur
A: Dordrecht Lions U10 / U8
B: Smoke Eaters Geleen U10 / U8
C: Yeti's Breda U10 / U8

Zoetermeer, zondag 21 oktober 2018, 13:15 uur
A: Zoetermeer Panters U10 / U8
B: Amsterdam Tigers U10 / U8
C: Alcmaria Flames Alkmaar U10

***

Eindhoven, zaterdag 27 oktober 2018, 11:00 uur (kleine hal)
A: Eindhoven Kemphanen U10 / U8
B: IJCU Dragons Utrecht U10 / U8
C: Hijs Hokij Den Haag U10 / U8

Dordrecht, zaterdag 27 oktober 2018, 14:15 uur
A: Dordrecht Lions U10 / U8
B: Leiden Lions U10 / U8
[Alcmaria Flames Alkmaar U10 heeft afgezegd.]

Amsterdam, zaterdag 27 oktober 2018, 15:00 uur
A: Amsterdam Tigers U10 / U8
B: Tilburg Trappers U10 / U8
C: Zoetermeer Panters U10 / U8

Groningen, zaterdag 27 oktober, 2018 15:30 uur
A: GIJS Groningen U10
B: IJCCL Capitals Leeuwarden U10 / U8
C: UNIS Flyers Heerenveen U10 / U8

Geleen, zondag 28 oktober 2018, 11:45 uur
A: Smoke Eaters Geleen U10 / U8
B: Nijmegen Devils / Red Eagles 's-Hertogenbosch U10 / U8
C: Yeti's Breda U10 / U8

***

Tilburg, zaterdag 3 november 2018: Landelijke U10-dag

***

Nijmegen, zaterdag 10 november 2018, 12:15 uur
A: Nijmegen Devils / Red Eagles 's-Hertogenbosch U10 / U8
B: Smoke Eaters Geleen U10 / U8
C: HYC Herentals U10 / U8

Den Haag, zondag 11 november 2018, 12:15 uur
A: Hijs Hokij Den Haag U10 / U8
B: Dordrecht Lions U10 / U8
C: Tilburg Trappers U10 / U8

Heerenveen, zondag 11 november 2018, 12:30 uur
A: UNIS Flyers Heerenveen U10 / U8
B: IJCCL Capitals Leeuwarden U10 / U8
C: GIJS Groningen U10

Leiden, zondag 11 november 2018, 12:45 uur
A: Leiden Lions U10 / U8
B: Zoetermeer Panters U10 / U8
C: Amsterdam Tigers U10 / U8

Utrecht, zondag 11 november 2018, 16:30 uur
A: IJCU Dragons Utrecht U10 / U8
B: Eindhoven Kemphanen U10 / U8
C: Yeti's Breda U10 / U8

***

Eindhoven, zaterdag 17 november 2018, 13:15 uur (kleine hal)
A: Eindhoven Kemphanen U10 / U8
B: Red Eagles 's-Hertogenbosch / Nijmegen Devils U10 / U8
C: Dordrecht Lions U10 / U8

Tilburg, zondag 18 november 2018, 10:45 uur
A: Tilburg Trappers U10 / U8
B: HYC Herentals U10 / U8
C: Smoke Eaters Geleen U10 / U8

Breda, zondag 18 november 2018, 11:00 uur
A: IJCU Dragons Utrecht U10 / U8
B: Zoetermeer Panters U10 / U8
C: Yeti's Breda U10 / U8

Den Haag, zondag 18 november 2018, 12:15 uur
A: Hijs Hokij Den Haag U10 / U8
B: Amsterdam Tigers U10 / U8
C: Alcmaria Flames Alkmaar U10

***

Breda, zondag 25 november 2018, 11:00 uur
A: Eindhoven Kemphanen U10 / U8
B: Dordrecht Lions U10 / U8
C: Yeti's Breda U10 / U8

Leeuwarden, zondag 25 november 2018, 11:30 uur
A: IJCCL Capitals Leeuwarden U10 / U8
B: UNIS Flyers Heerenveen U10 / U8
C: GIJS Groningen U10

***

Amsterdam, zaterdag 1 december 2018, 15:00 uur
A: Amsterdam Tigers U10 / U8
B: IJCU Dragons Utrecht U10 / U8
C: Alcmaria Flames Alkmaar U10

Tilburg, zondag 2 december 2018, 10:45 uur
A: Tilburg Trappers U10 / U8
B: Red Eagles 's-Hertogenbosch / Nijmegen Devils U10 / U8
C: Smoke Eaters Geleen U10 / U8

Den Haag, zondag 2 december 2018, 16:45 uur
A: Hijs Hokij Den Haag U10 / U8
B: Zoetermeer Panters U10 / U8
C: Leiden Lions U10 / U8

***

Dordrecht, zaterdag 8 december 2018, 14:15 uur
A: Dordrecht Lions U10 / U8
B: Red Eagles 's-Hertogenbosch / Nijmegen Devils U10 / U8
C: Tilburg Trappers U10 / U8

Groningen, zaterdag 8 december 2018, 15:30 uur
A: GIJS Groningen U10
B: IJCCL Capitals Leeuwarden U10 / U8
C: UNIS Flyers Heerenveen U10 / U8

Breda, zondag 9 december 2018, 11:00 uur
A: Smoke Eaters Geleen U10 / U8
B: Leiden Lions U10 / U8
C: Yeti's Breda U10 / U8

Zoetermeer, zondag 9 december 2018, 13:15 uur
A: Zoetermeer Panters U10 / U8
B: Eindhoven Kemphanen U10 / U8
C: Amsterdam Tigers U10 / U8

Utrecht, zondag 9 december 2018, 16:30 uur
A: IJCU Dragons Utrecht U10 / U8
B: Hijs Hokij Den Haag U10 / U8
C: Alcmaria Flames Alkmaar U10

***

Amsterdam, zaterdag 15 december 2018, 15:00 uur
A: Amsterdam Tigers U10 / U8
B: Leiden Lions U10 / U8
C: Alcmaria Flames Alkmaar U10 / IJCU Dragons Utrecht U8

Breda, zondag 16 december 2018, 11:00 uur
A: Eindhoven Kemphanen U10 / U8
B: Smoke Eaters Geleen U10 / U8
C: Yeti's Breda U10 / U8

Den Haag, zondag 16 december 2018, 10:00 uur
A: Hijs Hokij Den Haag U10 / U8
B: Zoetermeer Panters U10 / U8
C: Red Eagles 's-Hertogenbosch / Nijmegen Devils U10 / U8

Utrecht, zondag 16 december 2018, 16:30 uur
A: IJCU Dragons Utrecht U10 / U8
B: Tilburg Trappers U10 / U8
C: Dordrecht Lions U10 / U8

***

Alkmaar, zaterdag 22 december 2018, 16:30 uur
A: Alcmaria Flames Alkmaar U10
B: Amsterdam Tigers U10 / U8
C: Zoetermeer Panters U10 / U8

Geleen, zondag 23 december 2018, 11:45 uur
A: Smoke Eaters Geleen U10 / U8
B: HYC Herentals U10 / U8
C: Tilburg Trappers U10 / U8

***

Competitieopzet U10/U8 | 2018-2019

Geplaatst op 18-09-2018

Deelnemende teams
Alcmaria Flames Alkmaar U10
Amsterdam Tigers U10 /U8
Yeti's Breda U10 / U8
Red Eagles 's-Hertogenbosch U10 / U8
Dordrecht Lions U10 / U8
Eindhoven Kemphanen U10 / U8
Smoke Eaters Geleen U10 / U8
GIJS Groningen U10
UNIS Flyers Heerenveen U10 / U8
Hijs Hokij Den Haag U10 / U8
IJCCL Capitals Leeuwarden U10 / U8
Leiden Lions U10 / U8
Nijmegen Devils U10 / U8
Tilburg Trappers U10 / U8
IJCU Dragons Utrecht U10 / U8
Zoetermeer Panters U10 / U8

Opzet toernooitjes U10 en U8
Bij U10 en U8 worden toernooitjes gespeeld waaraan drie clubs deelnemen. Tijdens deze toernooitjes worden bij zowel U10 als U8 zes wedstrijdjes van 15 minuten doorlopende tijd ("vuile tijd") volgens het volgende schema gespeeld:

team A vs team B
team C vs team B
team C vs team A
team B vs team A
team B vs team C
team A vs team C

Leeftijdsbepaling U10 en U8 seizoen 2018-2019
a. Bij de U10 mogen junioren uitkomen geboren in 2009 (U10) of later.

b. Bij de U10 mogen tevens junioren uitkomen geboren in 2008 (U11), die in het vorige seizoen (seizoen 2017-2018) voor de eerste keer meededen bij de U10 of die dat in het huidige seizoen (seizoen 2018-2019) voor de eerste keer doen.

c. Bij de U8 mogen junioren uitkomen geboren in 2011 (U8) of later.

d. Bij de U8 mogen tevens junioren uitkomen geboren in 2010 (U9), die in het vorige seizoen (seizoen 2017-2018) voor de eerste keer meededen bij de U8 of die dat in het huidige seizoen (seizoen 2018-2019) voor de eerste keer doen.

Aangepaste spelregels U10 en U8

Speelveld
a. U10- en U8-wedstrijden worden gelijktijdig op dezelfde ijsvlakte gespeeld. U8-ijshockey wordt in de breedte op een derde van de ijsvlakte gespeeld. U10-ijshockey wordt in de lengte op twee derde van de ijsvlakte gespeeld.

b. Op de denkbeeldige lijn (op 21.32 m vanaf de korte boarding en op 1.5 m afstand van de blauwe lijn) tussen het minispeelveld en het welpenspeelveld dient een afscheiding te zijn aangebracht. Hiervoor gelden de volgende criteria:
- de afscheiding dient een over het ijs glijdende puck tegen te houden;
- de afscheiding dient zodanig geconstrueerd te zijn dat het verschuiven wordt beperkt;
- aan de afscheiding mogen geen uitstekende onderdelen zitten die de veiligheid van mini's en welpen in gevaar kunnen brengen.

c. De competitiecommissie behoudt het recht een afscheiding om veiligheidsredenen te verbieden.

d. In het U8-speelveld dienen op het ijs tegen de reguliere boarding aan de korte zijde van de ijsbaan twee spelersbanken te worden geplaatst.

e. U10 maakt gebruik van de reguliere spelersbanken.

f. Bij U8-ijshockey dient tussen de achterkant van het doel en de boarding een strook van één meter ijs open te zijn. Het midden van het doel staat op de lengte-as die het speelveld in twee gelijke helften verdeelt. Bij mini-ijshockey is het doel 130 cm breed en 90 cm hoog binnenkant paal gemeten.

g. Bij U10-ijshockey wordt op een fictieve doellijn op 2.5 meter van de blauwe lijn één van de doelen geplaatst. Het andere doel wordt op de reguliere plaats op de reguliere doellijn geplaatst. Het midden van de doelen staat op de lengte-as die het speelveld in twee gelijke helften verdeelt. Bij U10-ijshockey worden reguliere ijshockeydoelen gebruikt.

Teamsamenstelling
a. Gedurende het spel mogen van een U8-team niet meer dan vijf spelers - vier veldspelers en één doelverdediger - zich tegelijk op het speelveld bevinden.

b. Gedurende het spel mogen van een U10-team niet meer dan zes spelers - vijf veldspelers en één doelverdediger - zich tegelijk op het speelveld bevinden.

Speeltijd
a. U10- en U8-wedstrijden worden gelijktijdig gespeeld.

b. Tijdens een toernooitje met drie clubs worden zes wedstrijdjes gespeeld volgens het volgende schema:
team A vs team B
team C vs team B
team C vs team A
team B vs team A
team B vs team C
team A vs team C

c. Deze wedstrijdjes duren 15 minuten doorlopende tijd ('vuile tijd').

Wisselsignaal
Om de 90 seconden klinkt een wisselsignaal. Indien binnen 15 seconden voor het verstrijken van de 90 seconden een spelonderbreking plaatsvindt, dient het wisselsignaal direct te klinken. 10 Seconden na het wisselsignaal wordt een face-off genomen op de fictieve middenlijn van het speelveld.

Straffen
a. In het geval van overtreding van de spelregels is bij U10, met uitzondering van de situatie zoals in lid b beschreven, het volgende van toepassing:
- de bestrafte U10-speler wordt naar de strafbank verwezen;
- de straf geldt voor de lopende shift (= de speeltijd tussen twee wisselsignalen);
- het team van de bestrafte speler speelt in numerieke minderheid;
- wanneer een tegendoelpunt wordt gescoord, mag de speler weer deelnemen aan het spel;
- de teamleiding dient na afloop van de straf aan de betreffende speler uit te leggen waarvoor de straf werd opgelegd.

b. Indien een U10-speler binnen 15 seconden voor het einde van een shift of tijdens het wisselen wordt bestraft, is het volgende van toepassing:
- de bestrafte U10-speler wordt naar de strafbank verwezen;
- de straf geldt voor de komende shift (= de speeltijd tussen twee spelerswissels);
- het team van de bestrafte speler speelt op normale sterkte (de straf van de U10-speler wordt dus een persoonlijke straf);
- aangezien er geen numerieke minderheid door de straf ontstaat, blijft de speler op de strafbank wanneer een tegendoelpunt wordt gescoord;
- de teamleiding dient na afloop van de straf aan de betreffende speler uit te leggen waarvoor de straf werd opgelegd.

c. Bij U10 worden straffen niet op het scorebord vermeld.

Overige afwijkende spelregels
a. Bij U10 en U8 zijn bodychecks niet toegestaan. Een bodycheck wordt bestraft zoals beschreven onder Straffen.

b. Bij U10 en U8 zijn slapshots niet toegestaan. In het geval van een slapshot fluit de scheidsrechter af en legt hij de betreffende speler uit dat een slapshot niet is toegestaan.
Indien dezelfde speler voor de tweede keer in de wedstrijd een slapshot geeft, wordt dat bestraft zoals beschreven onder Straffen.

c. Bij U10 en U8 zijn de icing- en off-side-spelregel niet van toepassing.

d. Bij U10 en U8 worden de face-offs bij aanvang van de wedstrijd, bij aanvang van een periode, na een wissel en na een doelpunt, genomen op de denkbeeldige middellijn.

e. Indien bij U10 en U8 de scheidsrechter affluit omdat de doelverdediger de puck vasthoudt, wordt het spel hervat doordat de scheidsrechter de puck (over het ijs) in één van de twee hoeken aan de korte zijde van het betreffende doel werpt.

NB
Ook bij U10 en U8 moeten de doelverdedigers worden aangespoord om binnen drie seconden de puck zelf weer in het spel te brengen.

f. Indien bij U10 de scheidsrechter affluit vanwege een overtreding, wordt het spel hervat doordat de scheidsrechter de puck (over het ijs) in één van de twee hoeken aan de korte zijde van het bestrafte team werpt.

g. Bij U8 worden doelpunten niet bijgehouden op het scorebord.